Přerovský veletrh POSTAV DŮM, ZAŘIĎ BYT

10.06.2013 14:18

Výstaviště Přerov bude patřit ve dnech 14. - 16. června 2013 již 16.pokračování Přerovského veletrhu - POSTAV DŮM, ZAŘIĎ BYT, který nese podtitul Stavba, Bydlení, Zahrada, Hobby, Zábava.

Letos veletrh doplní také další osvětové a zábavné akce: v sobotu DEN ZDRAVÍ A KRÁSY a v neděli DEN LESA.

Na výstavě POSTAV DŮM, ZAŘIĎ BYT se můžete seznámit se širokou nabídkou stavebních materiálů a technologií - zdících materiálů, střešních systémů, komínových systémů, zateplování a izolací, sanace a hydroizolací, stavební chemie. Najdete zde i různé druhy podlah, stínící techniky zateplení lodžií, garážových vrat. Oblast vytápění je zastoupena alternativní způsoby získávání tepla prostřednictvím tepelných čerpadel a solárních kolktorů. Zastoupeny budou i rekuperační jednotky, podlahové vytápěni a regulační technika. Nebude chybět vybavení interiérů - nábytek, zdravé spaní - postele, matrace, bytové doplňky. Zajímavá bude nabídka typových domů v nízkoenergetickém a pasivním standardu, možností financování novostaveb i rekonstrukcí. Nabídku doplňí centrální vysavače, elektroinstalační prvky, nářadí pro kutily, domácí potřeby, fyzikální úprava vody - odstraňování vodního kamene.Výstavní část rozšíří i expozice elektrokol, elektroskůtrů a také automobilů.

V sobotu 15. června připomene dopňková akce DEN ZDRAVÍ A KRÁSY jak o pečovat o zdraví a jak si ho co nejdéle udržet. V širším pohledu s tím souvisí i péče o sebe, o svoji postavu, pleť a vůbec zevnějšek. K dispozici proto budou poradny, info stánky i přednášky související s pohybovými aktivitami, péči o zevnějšek, zdravou výživou - vhodně voleným jídelníčkem, přípravou dietních a zdravých jídel ... Zájemci mohou využít preventivní zdravotní vyšetření i si nechat změřit BMI index a další ukazatele související s analýzou organismu. Zábavnou část zajistí moderované předvádění a ukázky zdravého vaření a různých druhů sportovních aktivit - skupinových i individuálních cvičení (bossu, pilates, programy H.E.A.T. a TRX, běh, bootcamp, in- line, americký fotbal...)

Mnohé z aktivit si zájemci mohou přímo vyzkoušet, stačí vzít s sebou sportovní oblečení!

Po celou dobu konání veletrhu lze navštívit expozici Bylinky všemi smysly - fotogalerii nejoblíbenějších i méně známých bylinek s popisem a jejich využitím.

V neděli 16. června DEN LESA představí les jako prostor nepostradatelný pro život člověka. Zejména pro děti bude připravena „Naučná stezka lesem" sestavena z interaktivních vědomostní a naučných  stanovišť - např. čichové pexeso, hmatové chodníčky, zpěv ptáků, kvarteto s odpadem, stopy zvířat, poznávání živočichů, ptáků, hub, nerostů, druhy stromů - jaká je kůra a dřevo, geocaching, střelba z kuše.

Silní muži, ostré pily - to je  atraktivní dřevorubecká soutěž TIMBERSPORTS s ukázkami pěti základních disciplin za účasti světového rekordmana Martina Komárka a jeho týmu STIHL Timbersports. Dále jsou připraveny ukázky stromolezení, arboristiky a manipulační techniky.

Po celou dobu na výstavišti najdete i posterové výstavy:

STAVBA ROKU 2012 OLOMOUCKÉHO KRAJE

Přehlídka staveb realizovaných v Olomouckém kraji v období  2011 - 2012. Vystaveny zde budou prezentační panely všech 47 přihlášených staveb v pěti kategoriích. Soutěžní přehlídku vyhlašuje jednou za dva roky Olomoucké hejtmanství.

STAVEBNÍ POLICIE - KRITIZOVAT A CHVÁLIT

Galerie fotopanelů - architekt komentuje chyby i nevkus při výstavbě rodinných domů a chválí zdařilé stavby. Ve spolupráci s časopisem Dům a Zahrada.

PESTRÉ TVÁŘE DŘEVOSTAVEB

Inspirační výstava zajímavých novostaveb - dřevostaveb rodinných domů z České republiky i Evropy, ve spolupráci s časopisem Dřevo&Stavby.

Na Výstaviště Přerov můžete zavítat v pátek 14. a sobotu 15.června v době  9 -18 hod., v neděli 16.června 9 - 17 hod.

Na akci dodáváme moderátora.