Opavský veletrh - XI. ročník veletrhu stavebnictví, bytového zařízení a automobilů

28.05.2014 19:54
Milovníci pěkných aut, drobní stavebníci, domácí kutilové, zahrádkáři nebo zkrátka všichni, kteří se chtějí dobře pobavit a prožít příjemný den. Ti všichni jsou zváni a mohou vidět spoustu hezkých a užitečných věcí na 11. ročníku výstavy OPAVSKÝ VELETRH ve víceúčelové Hale Opava ve dnech 30. 5. - 1. 6. 2014.

Veletrh nese podtitul STAVBA – AUTO  BYDLENÍ – ZAHRADA – HOBBY – ZÁBAVA.

Počtem firem opět převládají firmy, zabývající se výrobky a službami pro dům, byt, dílnu a zahradu. Záběr firem je velmi široký – najdete zde různé druhy izolačních i jiných stavebních materiálů, okna, dveře, střešní systémy, ale i tak specifické věci, jako jsou různé druhy kotlů, tepelná čerpadla, solární systémy pro vytápění, podlahová topení, domácí čistírny odpadních vod apod.

Stabilní a oblíbenou součástí akce je AUTOSALON. Také letos se bude prezentovat část regionálních prodejců osobních automobilů a skoro každý bude prezentovat nějakou novinku a poskytovat zajímavé veletržní slevy.

Nedílnou součástí akce je i doprovodný zábavný program, který proběhne jak uvnitř v klimatizovaných prostorách haly, tak i na přilehlých venkovních plochách. Stejně jako v minulosti budou jednotlivé dny tematické.

Sobota – DĚTSKÝ DEN – bude určena dětem, pro které jsou připravena například dvě pohádková představení divadelního souboru PAJADA, působícího u Slezského divadla v Opavě nebo vystoupení kouzelnického dua, ale také plný areál stabilních atrakcí, které budou dětem k dispozici celý den – nafukovací skluzavka i hrad, velká trampolína, malování na obličej, zvířátka z balonků, obří puzzle, dětský hrací koutek. Hned v blízkosti venkovního prostoru si budou děti moci zajezdit na pravém westernovém koni. Jedno stanoviště se bude jmenovat „Malý fasádník“ – děti budou moci vymyslet a namalovat fasádu na malý domeček. Další stanoviště má například název „Malý zahradník“ - děti si za odborné asistence sami zasadí svou bylinku, kterou si pak odnesou domů. Zkrátka dětem se bude v sobotu na veletrhu líbit.

Neděle – ZAHRADNICKÝ DEN. Výstavní prostor bude zkrášlen aranžovanými okrasnými zahradními nebo floristickými expozicemi místních zahradnictví. V rámci doprovodného programu proběhne dopoledne floristická soutěž, kde budou soutěžící aranžovat kytky na zadané téma – následně budou aranžmá vystaveny a hodnoceny návštěvníky veletrhu. Odpolední program bude věnován nepříliš obvyklé floristické show – komentovanému vytváření tématického aranžmá odborníkem. V programu jsou umístěny také dvě přednášky – ta první je na téma Bylinky – jak je pěstovat a používat, ta druhá má název Feng Shui a zahrada. Po celý den můžete navštívit expozici „Bylinky všemi smysly“ – fotogalerie nejoblíbenějších i méně známých bylinek s popisem a jejich využitím, doplněná reálnými vzorky bylinek. Součástí expozice bude také bylinková poradna a soutěže v poznávání bylinek. Na veletrhu najdete také několik stánků se zahradnickým materiálem za veletržní ceny.

Stejně jako v minulých letech je připravena Veletržní tombola o 1.000 cen pro prvních 4.000 dospělých návštěvníků veletrhu. Po příchodu na veletrh si každý z osudí vytáhne obálku a ihned zjistí, zda vyhrál.

Opavský veletrh je živý organismus – stále přibývají noví vystavovatelé a novinky v doprovodném programu. Sledujte www.omnis.cz a Facebooku – skupina Opavský veletrh.

Již pojedenácté na Vás čeká zaplněná Víceúčelová hala i plocha před halou. Opavský veletrh nabídne tři dny krásy, informací a zábavy. Zkrátka poslední květnový víkend skýtá jedinečnou příležitost spojit příjemnou procházku v opavských Městských sadech s návštěvou akce, která svým rozsahem nemá v regionu obdoby.

 

DOPROVODNÝ PROGRAM OPAVSKÉHO VELETRHU 2014

Pátek 30.5.

13.30 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ OPAVSKÉHO VELETRHU

Sobota 31.5.

10.00 - 17.00 Bezplatná právní poradna

Sobota 31.5. – DĚTSKÝ DEN

10.00 Divadelní představení - Z pohádky do pohádky
11.00 Kouzelnická show pro děti - Magic Duo
14.00 Kouzelnická show pro děti - Magic Duo
15.00 Divadelní představení - Tři muzikanti

Po celou sobotu:

 • malování na obličej
 • zvířátka tvarovaná z balonků
 • skákací hrad, skluzavka, velká trampolína
 • střelba z kuše na terč, obří puzzle
 • možnost svézt se zdarma na westernovém koni
 • „Malý fasádník“ – vymysli a namaluj fasádu na domeček
 • „Malý zahradník“ – zasaď a odnes si svou bylinku

Neděle 1.6. – ZAHRADNICKÝ DEN

10.00 bylinkový seminář (jak pěstovat a používat bylinky)
11.00 –12.00 floristická soutěž
13.00 Feng Shui a zahrada - přednáška
15.00 floristická show

Po celou neděli:

 • aranžované zahradní a floristické expozice
 • expozice Bylinky všemi smysly
 • bylinková poradna a soutěž
 • prodej rostlin a zahradnického sortimentu

Po celý víkend

 • Dámský klub – ukázky líčení kosmetických firem, vizážista
 • Spousta atrakcí pro děti – obří skluzavka, skákací hrad, velká trampolína,…
 • Ochutnávka moravských vín, holandských sýrů,...
 • Uzená kýta a další speciality, dobré pivo, espreso…
 • Na akci dodáváme moderátora.