FLORA OLOMOUC - letní etapa

22.07.2012 11:26

Ve dnech 16. – 19. srpna se brány Výstaviště Flora Olomouc opět otevřou zahradnické akci s nejdelší tradicí v ČR – letní etapě mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu FLORA OLOMOUC (pro slavnostní zahajovací večer akce dodáváme moderátora).

Největší expozicí, která ponese název Zahrada Getsemanská – zahrada botanická,  se tentokrát pochlubí pavilon H. Jejím tvůrcem bude opět přední český zahradní architekt  Ivar Otruba. Expozici se vzrostlými olivovníky, která návštěvníkům přiblíží floru Středomoří vytvoří Unie botanických zahrad ČR. Getsemanská zahrada je už z dob ranného křesťanství  nejznámějším  náboženským poutním místem. Její název pochází z aramejského Gat Šmane, co znamená lis na olivy.

Pavilon  E bude patřit floristům,  účastníkům soutěže v aranžování květin - letos to bude na téma „Dožínková slavnost“. Předmětem soutěže bude věnec a volně vázáná kytice. Letní floristické klání doplní přehlídka jiřinek, expozice brněnské Mendelovy univerzity. Prezentovat se bude i Sdružení pěstitelů a zpracovatelů léčivých rostlin PELERO CZ a další  domácí i zahraniční vystavovatelé.

Členové Českého zahrádkářského svazu se pochlubí svými výpěstky, zejména gladiolami, jiřinami, bylinkami a trvalkami v pavilonu G. Návštěvníky  potěší i výstavou letního ovoce a zeleniny,  v letošním roce rozšířenou o sadbové jahody FRIGO a meristémově množené borůvky a maliny.  V pavilonu nebude chybět ani oblíbená zahrádkářská poradna.  Zelený rámec pestré kráse květin vytvoří expozice okrasných dřevin Svazu školkařů ČR.

Na návštěvníky bude čekat bohatá nabídka Letních zahradnických trhů s prodejem květin, rostlinného materiálu, zahradnickými pomůckami a hobby potřebami. Pro zájemce budou zdarma otevřeny sbírkové skleníky  výstaviště s exotickými zajímavostmi z celého světa, botanická zahrada a rozárium v Bezručových  sadech s více než 500 odrůdami růží. Volný vstup bude také do botanické zahrady  Univerzity Palackého Olomouc, sousedící se sbírkovými skleníky. Pro chvíle oddechu bude připraven i doprovodný program plný hudby a soutěží.

Brány výstaviště budou otevřeny denně od 9 do 18 hodin. Plné vstupné je 100 Kč, zlevněné (pro důchodce a studenty) – 80 Kč, děti od 6 do 15 let – 40 Kč, 210 Kč - rodinné vstupné (dva dospělí  + 1 až 4 děti). Zdarma je vstup na výstavu pro děti do 10 let v doprovodu rodičů a návštěvníky s průkazem ZTP a ZTP – P.

Srdečně Vás zveme do Olomouce - přijďte se potěšit krásou květin na letní FLOŘE OLOMOUC 2012!