Dny lidí dobré vůle - VELEHRAD 2012

25.06.2012 13:02

4. ČERVENCE 2012

- na akci dodáváme moderátora

9:00 - 17:00 Kurz Škola lásky v rodině podle Jiřiny Prekopové, vedený Mgr. Ing. Janem Čapkem
  kde: Sál v Poutním domě Stojanov
10:00 - 15:00 Fotografický workshop
  kde: Altánek Poutního domu Stojanov
10:00 - 12:00 Soutěž ve fotbalových dovednostech pod záštitou Antonína Panenky
– kvalifikace pro veřejnost
  kde: Fotbalové hřiště
  pořádá: Orel
10:00 - 17:00 Turnaj v ping-pongu „Propinkejte se až na Velehrad“ Orel
  kde: Hřiště ZŠ
  pořádá: Orel
 
10:00 - 18:00 Aktivity pro životní prostředí  
  kde: Archeoskanzen
  Pořádá: Hnutí Brontosaurus

Program O stromech a lidech pro děti i rodiče, ochutnávka biomoštů z Hostětína.
Výstava k problematice ochrany Národního parku Šumava.
13:00 - 14:00 Pinkání na Velehradě – stolní tenis pro veřejnost
  kde: Hřiště ZŠ
  pořádá: Orel
 
13:00 - 22:00 Ruční přepisování Bible ve spolupráci s Českým katolickým biblickým dílem
  kde: Velehradský dům sv. Cyrila a Metoděj
  4.7. od 13:00 do 22:00 hodin
5.7. od 8:00 do 14:00 hodin

Pořádá: České katolické biblické dílo
 
14:00 - 16:00 Soutěž ve fotbalových dovednostech pod záštitou Antonína Panenky - finále
  kde: Fotbalové hřiště
  pořádá: Orel
 
14:00 Stojanovo gymnázium
 
  • 16:00 Prezentace vybraných DMS projektů
  • 16:30 Vernisáž fotografií manželů Havlenových na téma "Cesty života a víry v odkazu sv. Cyrila a Metoděje"
  • 17:00 Prezentace církevních hnutí a komunit
  • 17:30 Prezentace Papežských misijních děl
  • 18:00 Vernisáž vítězných fotografií Fotografické soutěže Velehrad 2011
  • 18:30 Vernisáž vítězných obrázků soutěže v malování "Cestou dvou bratří"
 
14:00 – 17:00 Velehrad dětem: Od Andulky po žížalu
  kde: B pódium na hřišti ZŠ
  Odpolední program pro rodiny s dětmi ve spolupráci s Centrem pro rodinný život Olomouc
  • Škola kouzel
  • Hlavolamy, hry a hádanky
  • Kejklířská vystoupení
  • Soutěže, hry a legrácky
  • Vodnická pohádka
  • Zajímaví hosté
  • Fotografická soutěž pro děti aneb Velehrad zachycen pohledem dětí
16:00 | Dáda dětem s Dagmar Patrasovou
 
14:00 - 18:00 S časopisem IN! na plný plyn
  kde: Pódium ZŠ
  Netradiční stolní hry a hlavolamy v "Klubu deskových her", kosmetická poradna, Fotoateliér IN!, kouzla a čáry s Richardem Nedvědem. Po celou dobu programu budou k dispozici redaktorky a tvůrci časopisu IN!

17.00 Kouzelnické vystoupení Richarda Nedvěda
 
16:00 Mezinárodní setkání vozíčkářů Maltézská pomoc o.p.s.
 
  • 16:00 Mše svatá pro zdravotně postižené v bazilice
  • 17:15 Setkání vozíčkářů - hudebně doprovází Cimbálová muzika Pentla (kde: nádvoří před ZŠ)
 
16:00 Vernisáž výstavy Milovat dobro a odporovat zlu věnované Josefu kardinálu Beranovi
  kde: Velehradský dům sv. Cyrila a Metoděje
  pořádá: ŘKF Velehrad
17:00 Vernisáž výstavy ilustrací Kláry Folvarské-Roseové ke knize Petra Piťhy Slyšte slovo a zpívejte píseň
  kde: Velehradský dům sv. Cyrila a Metoděje
  pořádá: Matice velehradská
 
17:00 Finále turnaje v ping-pongu "Propinkejte se na Velehrad"
  kde: Hřiště ZŠ
  pořádá: Orel
 
19:30 VEČER LIDÍ DOBRÉ VŮLE
 

Slavnostní večer u příležitosti státního svátku ČR spojený s prezentací významných projektů občanské společnosti.
Přímý přenos slavnostního večera ve 20:00 Českou televizí a Českým rozhlasem 1 - Radiožurnálem.

Účinkující:
  • Jiří Pavlica a Hradišťan
  • Anna K.
  • Chinaski
  • Štěpán Rak a Alfréd Strejček
  • Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín a další
Moderátoři: Pavel Kříž a Barbora Černošková
 
20:00 - 23:00 Program církevních hnutí a komunit
  kde: Bazilika - duchovní program - adorace
 
23:00 Mše svatá
  kde: Bazilika